Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domaining się opłaca! Grubo ponad połowa domainerów zarabia na swoich inwestycjach

Domaining się opłaca! Grubo ponad połowa domainerów zarabia na swoich inwestycjach

Nawet wśród domainerów panuje przekonanie, że domaining to zajęcie opłacalne jedynie dla nielicznych osób. Rzeczywistość jest jednak inna. Okazuje się, że większość inwestorów w dłuższej perspektywie wychodzi na plus.

Na łamach serwisu TheDomains.com Raymond Hackney postawił pytanie: jaki procent domainerów, waszym zdaniem, osiąga zyski? Wyniki ankiety pokazują, że nawet wśród inwestorów domenowych większość respondentów jest sceptyczna odnośnie możliwości odniesienia sukcesu w tej branży – przynajmniej przez inne osoby. Najwięcej głosów oddano na wariant odpowiedzi, zgodnie z którym na domenach zarabia jedynie 10 proc. inwestujących. Tak zareagowało 60 (39 proc.) respondentów. Drugą najczęściej typowaną odpowiedzią było 30 proc. Wskazały ją 34 (22 proc.) osoby. Na skrajnie optymistyczny wynik 90 proc. oddały głos zaledwie 2 (1 proc.) osoby. A na wynik, który najprawdopodobniej jest zgodny z rzeczywistością zagłosowały jedynie (2 proc.) 3 osoby. Oto, jak rozkłada się wiara w dochodowość domainingu wśród osób z tej branży.

iludomainerowzarabia1

Tymczasem inna ankieta, przeprowadzona na forum NamePros.com, sugeruje, że fakty znacząco odbiegają od opinii samych domainerów na temat możliwości zarobienia w tym biznesie. Padło w niej pytanie: ile w przybliżeniu zarobiłeś/straciłeś, odkąd zacząłeś zajmować się domainingiem? Okazuje się, ze na plusie jest ponad 58 proc. domainerów!

Ponad, bo jeden z wariantów odpowiedzi uwzględnia „okolice zera” – niewielki zysk lub stratę w wysokości do 500 dolarów. W tej grupie uplasowała się największa liczba respondentów – 99 (19,9) proc. głosujących. Jest jasne, że dla tych, którzy znaleźli się „powyżej kreski”, interes nie okazał się intratny, ale jednak przyniósł dochód. Część z głosujących mogła też zajmować się domainingiem zupełnie marginalnie i zyskać kilkaset dolarów na jednej czy dwóch sprzedażach.

Co znamienne, aż 46 (9,3 proc.) osób zadeklarowało, że domaining przyniósł im zyski powyżej 500 tys. dolarów! Innymi słowy jeden na dziesięciu domainerów zgromadził sumę ocierającą się o fortunę – nie wiadomo, gdzie leży górna granica ich dochodów. Trzecia najliczniejsza grupa spośród ankietowanych również zarobiła niemało. 53 (10,7 proc.) sondowanych przyznało się do zysków w przedziale 25–100 tys. dolarów. To naprawdę sporo jak na biznes, do którego potrzebny jest wyłącznie dostęp do internetu. Podsumowując, domaining naprawdę się opłaca!

Oto wyniki sondy na łamach NamePros.com.

iludomainerowzarabia2

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować