Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najlepiej zarabiający brokerzy 2018 r.

Najlepiej zarabiający brokerzy 2018 r.

Escrow.com, największy dostawca usług escrow dla rynku domen, opublikował listę najlepiej zarabiających brokerów 2018 r. Numerem jeden w zestawieniu jest Andrew Rosener, prezes MediaOptions.

Escrow to platforma, która może się pochwalić udziałem w największych transakcjach na rynku domen. Od 1999 r. serwis pośredniczył w sprzedażach o łącznej wartości 3 miliardów dolarów. Od 2017 r. Escrow przyznaje nagrody Masters of Domains (MoD). Trafiają one do brokerów, którzy odnotowali najlepsze wyniki sprzedażowe w minionym roku. W tegorocznej edycji MoD trofeum trafiło do Andrew Rosenera, który w dwóch poprzednich edycjach zajął drugie miejsce. Nagrody zostały wręczone podczas konferencji NamesCon, która miała miejsce pod koniec stycznia. Oto pełna lista wyróżnionych brokerów.

1. Andrew Rosener

Prezes MediaOptions. Rosener założył swoją spółkę 11 lat temu wraz z żoną. Przez pierwsze cztery lata firma nie zatrudniała żadnych pracowników. Rosenerowie sami finansowali swoją działalność i rozwijali ją, ucząc się na sukcesach i błędach własnych oraz konkurencji. Dziś MediaOptions to jedna z najbardziej znanych marek na rynku domen.

2. Raymond Liu

Właściciel i CEO 62.com. Spółka działa od 2012 r. i zatrudnia zespół wykwalifikowanych brokerów, pośredniczących w wielu transakcjach z segmentu premium – zarówno po stronie inwestorów, jak i klientów końcowych. Nazwisko prezesa 62.com jest znane zarówno w Chinach, jak i na rynkach zachodnich.

3. James Booth

Założyciel i prezes Domain Brokerage. Na rynku domen działa dopiero od maja 2015 r. Od tego czasu pośredniczył w 250 sprzedażach trzyliterówek w rozszerzeniu .com oraz kilku dwuliterówek z tą samą końcówką.

4. Andrew Booth

Gdy jego inwestycje na rynku kryptowalut zaczęły przynosić straty, szybko „przeorientował się” na rynek domen. Zdołał zakupić kilka domen premium, na które rychło znalazł nabywców.

5. Ryan McKegney

Szef DomainAgents Platform. Na liście Masters of Domains gości już trzeci rok.

6. David Clements

Założyciel i prezes Brannans.com, jednej z największych platform handlu domenami premium. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży.

7. Michael White

Wiceprezes Snapnames, jednej z czołowych marek na rynku przechwytywania domen. Firma ma w swojej ofercie ponad 30 milionów domen.

8. Tessa Holcomb

Założycielka i CEO DomainAdvisors. Firma powstała w 2010 r., a za jeden ze swoich celów postawiła sobie edukację klientów końcowych w zakresie wartości domen. Spółka pośredniczyła w transakcjach o łącznej wartości 150 milionów dolarów.

9. Joe Uddeme

Niezależny broker. Pomaga inwestorom znaleźć klientów końcowych. Specjalizuje się w krótkich nazwach, keywordach i domenach typu brandable.

10. Hobi Michalec

Współzałożyciel Lumis Group, wcześniej konsultant w Domain Holdings. Pracuje zarówno po stronie inwestora, jak i klienta. Wśród swoich klientów wymienia m.in. uczelnie z Ligi Bluszczowej, dyrektorów wykonawczych, jak i domainerów z całego świata.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować