Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Q.org sprzedana za pół miliona dolarów

Q.org sprzedana za pół miliona dolarów

Jednoliterówka Q.org zmieniła właściciela za 500 tys. dolarów. To druga najwyższa w historii sprzedaż w domenie .org. Stroną sprzedającą jest Braden Pollock, twórca i dyrektor wykonawczy Legal Brand Marketing.

W lutym 2017 r. Pollock nabył za nieujawnioną kwotę portfolio złożone z jednoznakowych nazw w rozszerzeniu .org. Znajdowały się w nim takie adresy, jak A.org, B.org, R.org, T.org., Z.org i 8.org – oraz Q.org. W lutym tego roku Braden otrzymał ofertę w wysokości 150 tys. dolarów na tę ostatnią nazwę. Została ona jednak przebita propozycją na kwotę 500 tys. dolarów. Wówczas domainer zdecydował się na transakcję. Negocjacje trwały bardzo krótko – po czterech mailach kontrahenci dobili targu. Sprzedaż przeprowadzono przez serwis Escrow.com.

Nie wiadomo, kto jest nabywcą adresu, ani jakie ma wobec niego plany. Pod domeną wyświetla się jedynie napis „Coming soon”. Co ciekawe, pozostałe jednoliterówki z portfolio .org Pollock przeznaczył lub przekierował na strony działające w celach charytatywnych bądź prospołecznych. Nie wiadomo, czy docelowo są one przeznaczone na sprzedaż.

Sprzedaż Q.org jest drugą najwyższą w historii w domenie .org. Najdroższy adres z tą końcówką to Poker.org, za który w 2010 r. zapłacono okrągły milion dolarów. Na kolejnych miejscach rankingu znajdują się cenne keywordy, takie jak „auto insurance” czy „engineering”. Warto zaznaczyć, że pod adresem Q.com nie działa żadne samodzielne przedsięwzięcie biznesowe. Domena jest przekierowana na stronę w serwisie CenturyLink.com, należącym do providera internetowego.

A oto 10 najdrożej sprzedanych adresów .org w historii

najdrozszeorg

Tagi: , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?