Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Aftermarket ogłosił promocję na przechwytywanie domen. Niższe ceny obowiązują do końca kwietnia

Aftermarket ogłosił promocję na przechwytywanie domen. Niższe ceny obowiązują do końca kwietnia

Aftermarket w swoim newsletterze ogłosił promocję na przechwytywanie domen. Do końca kwietnia za dodanie nazwy do przechwycenia użytkownicy zapłacą jedynie 30 zł. Na liście znajduje się ponad 700 tys. adresów.

Przechwytywanie to usługa pozwalająca na pozyskanie wartościowych domen niskim kosztem. Chodzi o nazwy, które nie zostały opłacone przez poprzednich abonentów i odnowione na kolejny rok. Gdy kończy się okres rejestracyjny takiej domeny, wchodzi ona w tzw. okres wygasania, który trwa 30 dni. Nazwa zostaje wówczas umieszczona na liście wygasających domen w Aftermarket i można zlecić jej przechwycenie.

Rejestracja w ciągu milisekund

Jeśli dotychczasowy abonent nie odnowi nazwy w okresie wygasania, domena zostanie uwolniona do ponownej rejestracji. Można jej dokonać na własną rękę – jeśli jednak nazwa jest atrakcyjna, pojawia się ryzyko, że będzie ją próbowało zdobyć wielu użytkowników. Dlatego bezpieczniej jest zamówić przechwycenie takiego adresu. Skrypty firmy przechwytującej, takiej jak Aftermarket, dokonają ponownej rejestracji domeny na rzecz klienta w ciągu ułamków sekundy po jej uwolnieniu.

Klient płaci za efekt

Samo złożenie zamówienia nie jest obciążone opłatą. Klient płaci dopiero wtedy, gdy próba przechwycenia nazwy zakończy się sukcesem. Standardowa stawka za tę usługę w Aftermarket wynosi 40 zł netto. Co istotne, obejmuje ona opłatę abonamentową, czyli koszt utrzymania domeny przez pierwszy rok. Do końca kwietnia można jednak przechwytywać domeny w cenie 30 zł. Obniżka oferowana przez Aftermarket wynosi więc aż 25 proc. By skorzystać z rabatu, wystarczy wpisać kod promocyjny CATCH30 podczas dodawania domen do przechwycenia.

Domeny premium, SEO i wiele innych

Klienci mogą wybierać spośród ponad 700 tys. wygasających nazw. Wybór jest na tyle duży, że może zniechęcić niektórych użytkowników swoją obfitością. Dlatego przeglądanie oferty można rozpocząć od listy domen najwyżej jakości, zawierającej najlepsze keywordy. Aftermarket wyróżnił również kategorię domen przydatnych do budowania zaplecza i SEO z przypisanymi wskaźnikami jakości SEO oraz liczbą linków dla ułatwienia wyboru pozycjonerom.

Liczba kategorii ułatwiająca orientację w ofercie jest oczywiście znacznie większa. Poza widocznymi na poniższym screenie dostępna jest również klasyfikacja tematyczna.

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Piotr 11 kwietnia 2019 Odpowiedz

    Sprytne! 3 osoby się zapiszą na przechwycenie. Potem aukcja = większy zysk dla AM

Tutaj możesz komentować