Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Ilu domainerów inwestuje w kryptowaluty?

Ilu domainerów inwestuje w kryptowaluty?

Szał na kryptowaluty udzielił się również domainerom. Wielu z nich, nierezygnując z inwestowania w adresy www, przenosi część środków do branży krypto. Jaki odsetek „domeniarzy” działa na obu rynkach?

Kryptowaluty określane są mianem cyfrowych aktywów. Pod tym względem przypominają domeny, często nazywane „wirtualnymi nieruchomościami”. Obie dziedziny różnią się pod wieloma względami, ale łączy je to, że pozwalają osiągnąć spore dochody bez ruszania się sprzed komputera. Domainerzy stanowią dość aktywne grono graczy na rynku kryptowalut. Tym bardziej że przyzwyczajeni są do myślenia strategicznego i długofalowego, niezbędnego do odniesienia sukcesu na rynku adresów www – i nieodzowenego również w branży crypto.

Jaki odsetek inwestorów domenowych działa na rynku coinów? Okazuje się, że dość spory. Tak przynajmniej wynika z ankiety zorganizowanej przez Elliota Silvera z serwisu DomainInvesting.com. Na pytanie „Czy inwestujesz w kryptowaluty?” prawie 52 proc. respondentów odpowiedziało „tak”.

czyinwestujeszwkrytpowaluty

W jednym z komentarzy pojawia się ciekawa opinia, że warto inwestować przede wszystkim w Ethereum, ponieważ wokół tej kryptowaluty będzie rozwijał się blockchain. Faktycznie ostatnie spadki na Bitcoinie zepsuły humor inwestorom, z drugiej strony wiadomo, że technologię łańcucha bloków oraz platformę Ethereum wiele firm wykorzystuje do zastosowań pozakryptowalutowych. W tej sytuacji ETH może wydawać się bezpieczniejszą formą lokaty kapitału.

Z kolei inny komentujący, Elic Lyon, zwraca uwagę, że na wahania kursów kryptowalut w nadmiernym stopniu wpływają sami inwestorzy – a domenowe nisze wydają się w tej sytuacji stabilniejszym źródłem dochodu.

Tagi: , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Wali Gora 1 marca 2018 Odpowiedz

    Od 28 kwietnia wszyscy zaczną inwestować w Dascoin .

Tutaj możesz komentować