Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Najdroższa domena .io jest znowu na sprzedaż

Najdroższa domena .io jest znowu na sprzedaż

Domena Cloud.io, sprzedana sześć miesięcy temu za 45 tys. dolarów, została ponownie wystawiona na sprzedaż. Tak jak poprzednio, adres licytowany jest w serwisie Flippa.com.

Najwyższa stawka oferowana obecnie za domenę wynosi 7 tys. dolarów. W sumie dotychczas na ten adres złożono piętnaście ofert. Do końca aukcji pozostało siedem dni.

Domena wydaje się mieć spory potencjał. Z kilku powodów. Po pierwsze: nazwa. „Cloud” odnosi się do coraz popularniejszej usługi trzymania danych w chmurze. Po drugie: końcówka. Domena .io jest popularna wśród firm technologicznych, w połączeniu z „technologiczną” nazwą adres stanowi więc doskonałą kombinację. Po trzecie w końcu – z analogicznego brandu w innych domenach korzystają giganci rynku technologicznego. Domena Cloud.com przekierowuje na witrynę Citrix – korporacji z branży IT, która przejęła spółkę Cloud.com za 100 milionów dolarów. Z kolei domena Cloud,co wykorzystywana jest przez koncern Amazon na użytek usługi Amazon Cloud Drive.

Aktualny abonent domeny Cloud.io – jak sam informuje w notce zamieszczonej na stronie aukcji – postanowił rozstać się z adresem, ponieważ projekt, do którego została zakupiona, nie doszedł do skutku we wstępnie zakładanej formie. Przedsięwzięcie, zamiast wystartować pod nowym brandem, zostało ostatecznie wchłonięte przez „spółkę-matkę”.

Licytacja Cloud.io to wydarzenie godne uwagi. Obecnie domainerzy, w efekcie znacznego nasycenia rynków .com i ccTLD, zmuszeni są do poszukiwania nowych obszarów inwestycji. A domena .io, podobnie jak inne końcówki GccTLD to bardzo rozwojowa nisza na rynku domenowym.

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. moim 8 grudnia 2015 Odpowiedz

    g*wno prawda tyle koncowek ze jakies io nikogo nie interesuje

Tutaj możesz komentować