Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Aftermarket.pl wprowadza pożyczki społecznościowe. Domainerzy będą mogli uzyskać środki na inwestycje pod zastaw adresów

Aftermarket.pl wprowadza pożyczki społecznościowe. Domainerzy będą mogli uzyskać środki na inwestycje pod zastaw adresów

Pożyczki pod zastaw domen – to nowa funkcja na giełdzie Aftermarket.pl. Domainerzy, którzy potrzebują środków na inwestycje, mogą je uzyskać od innych użytkowników serwisu.

Już w kwietniu serwis Aftermarket, największa giełda domen w Polsce, objawi się w nowej odsłonie, wzbogacony o wiele ciekawych funkcji. W poprzednim mailingu wysłanym przez Aftermarket zabrakło informacji o jednej z najbardziej innowacyjnych zmian. Chodzi o pożyczki społecznościowe. Zgodnie z treścią nowego newslettera giełda umożliwi swoim użytkownikom zaciąganie „kredytu” u innych userów pod zastaw swoich domen, które zostaną wykorzystane jako zabezpieczenie pożyczki.

„Jeśli uznasz że kwota pożyczki odpowiada twoim oczekiwaniom, zawrzecie umowę pożyczki – uruchomione środki trafią na twoje konto, a zaciągniętą pożyczkę będziesz spłacać w miesięcznych ratach.” – czytamy w komunikacie.

W przypadku, gdy pożyczkobiorca przestanie spłacać zadłużenie, jego wierzyciele będą mieli możliwość spieniężenia domeny przyjętej pod zastaw na aukcji. Środki uzyskane ze sprzedaży posłużą do pokrycia zaległości. Jeśli wylicytowana kwota nie pokryje pełnej należności, wierzyciel będzie mógł przejąć domenę. Dzięki tak zaprojektowanemu mechanizmowi żadna ze stron nie będzie mogła poczuć się oszukana przez kontrahenta.

Tagi: , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Krzysztof 26 marca 2019 Odpowiedz

    Bardzo ciekawe rozwiązanie.

    To na pewno zwiększy ilość domen na sprzedaż i zmusi niektórych do podszkolenia się z oszacowywania wartości domen 🙂

Tutaj możesz komentować