Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Świąteczna wyprzedaż domen w Aftermarket. 1300 adresów w atrakcyjnych cenach

Świąteczna wyprzedaż domen w Aftermarket. 1300 adresów w atrakcyjnych cenach

Aftermarket.pl, największa giełda domen na polskim rynku, ogłosił świąteczną wyprzedaż domen przechwyconych. Serwis wystawił na aukcję ponad 1,3 tys. adresów www.

To kolejna edycja cyklicznej przedświątecznej akcji Aftermarket.pl. Co roku w grudniu serwis wystawia na aukcję setki domen w atrakcyjnych cenach. Tym razem do licytacji udostępniono ponad 1,3 tys. adresów. Są to nazwy przechwycone, czyli takie, które nie zostały przedłużone przez dotychczasowych abonentów i trafiły do puli domen ogólnodostępnych – a następnie zostały zarejestrowane ponownie.

Adresy wystawiono z ceną wywoławczą 10 zł, czyli praktycznie taką samą jak cena rejestracji nowej nazwy. Domeny ułożone są w porządku numeryczno-alfabetycznym – poczynając od nazw cyfrowych lub rozpoczynających się od cyfr. Wiele z nich to atrakcyjne skróty-akronimy, keywordy lub frazy zawierające słowa kluczowe. Ponadto część domen posiada ruch, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Aukcja organizowana przez Aftermarket to świetna okazja do pozyskania wartościowych adresów na rynku, który praktycznie został „wydrenowany” z najlepszych keywordów. W rezultacie pozyskanie dobrej nazwy generycznej wiąże się obecnie z koniecznością jej odkupienia od aktualnego abonenta lub przejęcia za pomocą opcji, która jest narzędziem o ograniczonej skuteczności.

Alternatywą dla tych rozwiązań jest polowanie na „spady”, czyli domeny wygasające. Dzięki wyprzedaży prowadzonej co roku przez Aftermarket można to zrobić w prosty, wygodny sposób, przeczesując udostępnioną listę i licytując upatrzone domeny.

Pełen spis domen dostępny jest tutaj: http://skocz.am/B7o

Tagi: , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Krzysztof 19 grudnia 2017 Odpowiedz

    Firmy zawodowo przechwytujące nieopłacone domeny powinny mieć prawo przechwytywać je dopiero na drugi dzień po tym, gdy domena jest ogólnodostępna. Najpierw powinni móc je rejestrować normalni użytkownicy. A, teraz jest tak, że po sekundzie od chwili gdy NASK uwalnia domenę już jest ona zarejestrowana przez przechwytywacza.

Tutaj możesz komentować