Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najwyższa oficjalna transakcja tego roku. ICE.com sprzedana za 3,5 mln USD

Najwyższa oficjalna transakcja tego roku. ICE.com sprzedana za 3,5 mln USD

Adres ICE.com zmienił właściciela za 3,5 miliona dolarów. To druga oficjalnie potwierdzona siedmiocyfrowa sprzedaż w tym roku. Brokerzy są zadowoleni z relatywnie niskiej ceny zapłaconej za nazwę.

„Za kwotę mniejszą niż wynosi cena 30-sekundowej reklamy podczas Super Bowl (finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim – przyp. red.) mieliśmy okazję nabyć znakomitą, jednowyrazową domenę o znaczącej, długoterminowej wartości dla naszego klienta” – czytamy we wspólnym oświadczeniu prasowym firm Brannans.com i Grit Brokerage odpowiedzialnych za przeprowadzenie transakcji. Faktycznie, kwota zapłacona za jedną z najlepszych trzyliterówek, jaką jest ICE.com, jest daleka od szokującej. Nazwa może posłużyć za akronim, ale przede wszystkim stanowi znakomity brand, a także keyword odnoszący się nie tylko do lodu, ale również biżuterii – i takie właśnie było jej dotychczasowe odniesienie. ICE jest też popularnym skrótem sformułowania „in case of emergency”, czyli w razie nagłego wypadku.

Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem Escrow.com z zachowaniem poufności. W bazie whois domena objęta jest usługą prywatności. Wiadomo jedynie, że registrarem jest spółka Network Solutions. Więcej można dowiedzieć się, wpisując nazwę do przeglądarki. Domena przekierowuje na adres TheICE.com należący do działającej od 2000 r. i zarejestrowanej w Atlancie międzynarodowej platformy giełdowej Intercontinental Exchange, która posiada w ofercie kilka klas aktywów. Spółka zaczynała działalność na rynku energetycznym, ale obecnie działa również w obszarze forex, rolnictwa, kontraktów futures na handel emisjami i in. Nic dziwnego, że stać ją było na „wyłożenie” 3,5 miliona dolarów na zakup domeny w celu jej przekierowania na swój podstawowy adres. Jednocześnie zakup ICE.com stanowi inwestycję w aktywo o wysokiej wartości, które w przyszłości będzie można odsprzedać z zyskiem.

Wcześniej adres należał do firmy, która zamierzała uruchomić platformę handlu biżuterią, ale w pewnym momencie właściciel zdał sobie sprawę, że sama domena warta jest więcej niż planowany przez niego biznes. Klient zwrócił się do znajomego brokera z propozycją pośrednictwa w transakcji. Ostatecznie do poszukiwania nabywcy zabrało się dwóch pośredników. Sprawy poszło gładko. Giełda TheICE.com bez wahania zdecydowała się wyłożyć żądaną kwotę, a transakcja została sfinalizowana w ciągu tygodnia. W efekcie wszystkie strony „dealu” zostały w pełni usatysfakcjonowane. Brian Harbin z Grit Brokerage określił rezultat końcowy jako „win-win-win”.

Niedawno informowaliśmy o cenie sprzedaży domeny Crypto.com, niewątpliwie jeszcze bardziej wartościowej niż ICE.com. Jednak stawka, mimo że podana przez dosyć wiarygodne medium, wciąż nie doczekała się oficjalnego potwierdzenia ze strony uczestników transakcji. Obecnie pierwsza dziesiątka najdroższych sprzedaży tego roku wygląda następująco.

10najdrozszych

Tagi: , , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Hania 5 sierpnia 2018 Odpowiedz

    Niby niska cena, a jednak najwyższa jaką ktoś załacił

Tutaj możesz komentować