Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Rekordowa sprzedaż Sedo. 700 tys. euro za Links.com w trybie „kup teraz”

Rekordowa sprzedaż Sedo. 700 tys. euro za Links.com w trybie „kup teraz”

Największa nienegocjowana transakcja w historii największej giełdy domen. Adres Links.com zmienił abonenta za 700 tys. euro, czyli blisko 800 tys. dolarów. Sprzedaż „obeszła się” bez negocjacji.

Giełda pochwaliła się transakcją w poście na Twitterze. Zgodnie z informacją Links.com jest najdroższym adresem kupionym za pośrednictwem tej platformy za „sztywną” cenę. Innymi słowy, adres zmienił abonenta bez negocjacji – co giełda dodatkowo podkreśla zawartym w notce hashtagiem #NoNegotiantionsNeeded.

Sprzedaż Links.com to również najwyższa tegoroczna transakcja zrealizowana za pośrednictwem Sedo i jedna z najwyższych na rynku światowym. Obecnie plasuje się ona na czwartym miejscu zestawienia za 2019 r. Niestety dane abonenta dla nazwy w bazie whois są objęte usługą prywatności. Podobnie jak dane abonenta domeny AllMyLinks.com, na którą Links.com przekierowuje. Pod adresem wyświetla się witryna oferująca narzędzie do agregacji linków. Pozwala ono na utworzenie własnego profilu linkowego, np. z linkami do mediów społecznościowych.

Tuż po publikacji informacji o sprzedaży broker Sedo Dave Evanson opublikował post z ofertą sprzedaży „bliźniaczej” domeny Link.com.

Sprzedaż Links.com nie jest oczywiście najwyższą transakcją w ogóle w historii Sedo. Platforma pośredniczyła w całej masie deali na duże kwoty. Wśród tych, które zostały ujawnione są m.in. sprzedaże Sex.com, Vodka.com czy Shopping.de.

Tagi: , , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. maria 10 lipca 2019 Odpowiedz

    Niezła cena! 😀

Tutaj możesz komentować