Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy maja 2019 r.

Najpopularniejsze keywordy maja 2019 r.

Verisign opublikował listę najpopularniejszych słów kluczowych w domenach .com i .net. W maju zwiększonym zainteresowaniem abonentów cieszyły się między innymi… grzyby halucynogenne.

Majową listę .com otwierają terminy „coupons” i „coupon”, odnoszące się do kuponów i kodów rabatowych. Jednak ciekawszą nowością w zestawieniu są keywordy „mushroom” i „shrooms”, oznaczające grzyby halucynogenne. W USA toczy się właśnie dyskusja na temat legalizacji tych „darów natury” ze względu na ich właściwości terapeutyczne w leczeniu m.in. depresji, ale również innych schorzeń psychicznych i fizycznych. Z kolei zestawienie dla końcówki .net zamyka keyword „weed”, czyli „zioło”. To słowo kluczowe gości jednak regularnie w rankingach Verisign.

Ciekawym hasłem jest również „biochar” – pozycja numer cztery na liście .com. Wyraz ten oznacza biowęgiel – substancję o właściwościach zbliżonych do węgla, uzyskiwaną w procesie suchej destylacji z pozostałości biomasy, powstających m.in. w produkcji tartacznej. Biowęgiel ma zastosowanie m.in. w uzupełnianiu niedoborów węgla w glebie, został też uznany za paliwo odnawialne. Według rozmaitych prognoz rynek tej substancji ma przed sobą duże perspektywy. Do 2025 r. jego wartość ma osiągnąć 3,82 miliarda dolarów w skali świata. Niestety domena Biowegiel.pl jest już zajęta. Choć prawdopodobnie dostępna do odkupienia.

A oto pełne zestawienie Verisign.

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Rafał 21 czerwca 2019 Odpowiedz

    Ciekawa informacja o biowęglu, pewnie domena biowegiel.pl zostanie sprzedana za dobre pieniądze.

Tutaj możesz komentować