Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Adres Koleje.pl sprzedany za 40 tys. zł!

Adres Koleje.pl sprzedany za 40 tys. zł!

Tak dobrze nie było od trzech lat: trzy pięciocyfrowe ujawnione sprzedaże domen .pl w ciągu jednego miesiąca! Domena Koleje.pl zmieniła właściciela za ponaddwukrotnie wyższą kwotę niż dwie poprzednie „pięciocyfrówki”.

Jako pierwszy o sprzedaży doniósł serwis MamBiznes.pl. Do sprzedaży doszło na platformie Sedo. „Oryginalna” stawka wyniosła 9 tys. euro, czyli niemal 40 tys. zł.

To już trzecia pięciocyfrowa ujawniona transakcja w tym roku. Do wszystkich doszło w ciągu jednego miesiąca. Dwie poprzednie – sprzedaże domen GryKasynowe.pl i Wearables.pl – zostały sfinalizowane za pośrednictwem serwisu Aftermarket.pl.

Tak efektownego rozpoczęcia roku na polskim rynku wtórnym nie było od 2013 r. W 2014 r. w styczniu nie ujawniono ani jednej sprzedaży adresu .pl za kwotę pięciocyfrową. W 2015 r. Pojawiła się tylko jedna tego typu transakcja. Za 17 tys. zł zmieniła wówczas abonenta domena Energetyka.pl.

Co ciekawe, domena Koleje.pl „zaparkowana” jest obecnie w serwisie Aftermarket.pl. Abonentem jest osoba prywatna, której nazwisko zostało ukryte w bazie whois. Informacje te sugerują, że domenę mógł nabyć inwestor a nie klient końcowy. To kolejne dobitne potwierdzenie tego, że inwestorzy obracają dużą gotówką, a ceny na rynku klienta końcowego są utrzymują się na bardzo wysokim poziomie.

Sprzedaż adresu Koleje.pl dowodzi, że domainerzy, świadomi możliwości finansowych nabywców, są gotowi lokować dziesiątki tysięcy złotych w atrakcyjne adresy premium – bo wiedzą, że prędzej czy później odsprzedadzą je z ogromnym zyskiem.

Tagi: , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

 1. Kamil 10 lutego 2016 Odpowiedz

  Warto chyba również wspomnieć styczniowej sprzedaży: MAKIJAZ.pl -22 750 USD (ok. 92 500 PLN) Platforma SEDO.

 2. Kazik29 12 lutego 2016 Odpowiedz

  rewelacyjna domena: koleje.pl
  inwestor na pewno nie straci.
  trzymam kciuki by kupi za nia sobie kiedys mieszkanie.
  pesa mysle ze bedzie pisac w tej sprawie nie raz 😉

Tutaj możesz komentować