Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Dlaczego warto rejestrować nowe domeny? Wyjaśniają abonenci .xyz

Dlaczego warto rejestrować nowe domeny? Wyjaśniają abonenci .xyz

Wybór końcówki .xyz na adres nowej spółki Google dostarczył mocnego impulsu rynkowi nTLD. Jednak wielu internautów już wcześniej miało świadomość wartości nowych domen. Oto, co mówią na temat swoich adresów klienci .xyz.

UMake.xyz

Evi Meyer, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy UMake
.xyz pasuje jak ulał dla naszej marki. Z naszego punktu widzenia ta domena ma dwie kluczowe zalety. Po pierwsze, XYZ pasuje do wszystkiego – może odnosić się do dowolnego towaru, usługi czy dziedziny. Po drugie, XYZ to osie układu współrzędnych, które łącznie mogą oznaczać trójwymiarową przestrzeń. I jest to dokładnie to, co chcemy, by odzwierciedlała nasza marka – bo w 3D można zrobić wszystko.

umakexyz
FlyStay.xyz

Dennis Keller, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy FlyStay.xyz
Na domenę .xyz zdecydowałem się bez wahania. Uważam, że ta końcówka łączy w sobie zwięzłość i nowoczesne brzmienie, a dzięki temu jest łatwa do zapamiętania. Dla startupów, z którymi współpracuję, innowacyjność ma kluczowe znaczenie. Podobnie jest w przypadku Flystay. Dlatego też chciałem wybrać brand, który odzwierciedla tę postawę – nie chciałem wybierać „zwyczajowej” w takich przypadkach domeny .com, ani mniej atrakcyjnej .net, a tym bardziej innych starych rozszerzeń.

flystayxyz
KyleBusch.xyz

Ryan Kingsbury, marketing manager w Kyle Busch Motorsports
Wybraliśmy rozszerzenie .xyz nie tylko dlatego, że uznaliśmy, iż będzie pasowało do naszej marki. Decydując się na końcówkę adresowaną przede wszystkim do młodych ludzi, chcieliśmy sprawić, aby nasza marka była bardziej na czasie i postrzegana jako podążająca z duchem czasów.

kylebuschxyz

 

Stilettomeup.xyz, Stilettos.xyz

Egreis Gjergjani, bloger
Domena .com używana jest od lat jako główne rozszerzenie. W końcu ta sytuacja może ulec zmianie. Teraz internauci mają szansę zarejestrować w nowych rozszerzeniach nawet własne imiona. Wśród nTLD szczególnie atrakcyjna wydaje mi się końcówka .xyz. Umożliwia ona rejestrację naprawdę krótkich adresów. W .com to nie do pomyślenia – wolne są jedynie długie frazy. Z kolei inne nowe domeny są często znacznie dłuższe od .xyz. W dodatku, jak dla mnie, .xyz po prostu brzmi znacznie atrakcyjniej niż .com – dlatego cieszę się ze swojego domenowego wyboru.

stilettomeupxyz
MUMS.xyz

Emma, MUMS.xyz
Kiedy wybieraliśmy końcówkę domenową dla naszego projektu, czuliśmy, że potrzebujemy czegoś świeżego i wpadającego w oko – co wyróżniałoby się spośród innych domen i podobało się wszystkim pokoleniom jednocześnie. Dlatego właśnie wybraliśmy .xyz. Jesteśmy dumni z tego, że jako jedni z pierwszych popularyzujemy tę końcówkę, tym bardziej że idealnie trafia ona w nasze potrzeby.

mumsxyz

 

Tagi: ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Tedi 1 września 2015 Odpowiedz

    Proponuję, żeby Google w swojej chorej polityce ekspansji i zawłaszczania Internetu promowało tę końcówkę lepszą pozycją nad innymi. Dlaczego nie? Niech zaszaleją. Szybciej się skończy to wszystko.

Tutaj możesz komentować