Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Duża transakcja na polskim rynku. Brand24 zapłacił 100 tys. zł za Brand24.com

Duża transakcja na polskim rynku. Brand24 zapłacił 100 tys. zł za Brand24.com

Spółka Brand24 zapłaciła 100 tys. zł za adres Brand24.com – donosi serwis WirtualneMedia.pl. Wcześniej firma korzystała z domeny Brand24.net. W transakcji pośredniczył znany inwestor domenowy Daniel Dryzek.

Firma oferująca usługi z zakresu monitoringu marek w internecie i mediach społecznościowych zapłaciła za nową domenę kwotę dość wysoką jak na polskie warunki. Stawka jednak nie wydaje się wygórowana, gdy wziąć pod uwagę, że dotyczy nazwy w rozszerzeniu .com. Takiego zdania jest sam Dryzek, który twierdzi, że „Brand24 udało się nabyć domenę Brand24.com po okazyjnej cenie”.

Michał Sadowski, szef Brand24, mówi, że jego spółka starała się o przejęcie adresu od kilku lat. Abonent domeny nie był jednak skłonny do ustępstw, co zmusiło firmę do działania pod nazwą z końcówką .net. Na szczęście nie przeszkodziło jej to w odniesieniu rynkowego sukcesu. Brand24 pozyskał niedawno w charakterze inwestora LiveChat Software, spółkę wycenianą na miliard złotych, która kupiła 11,5 proc. udziałów w Brand24.

Mimo to, gdy firma zbudowała międzynarodową rozpoznawalność, niezbędne okazało się zdobycie nazwy w domenie .com, najbardziej „uznanym” rozszerzeniu na świecie. Operacja zakończyła się sukcesem dzięki pośrednictwu Dryzka. Wydatek jednak okazał się spory, co spółka podsumowuje w zabawnym filmiku opublikowanym na swoim fan page’u.

Wcześniej wiadomość o wartości transakcji pojawiła się na forum domainerów DI.pl. Ujawnił ją sam Sadowski, informując przy okazji, że Brand24 śledzi dla swoich klientów tysiące marek, a miesięczne przychody tej firmy spoza Polski urosły dwuipółkrotnie w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Brand

Wśród klientów Brand24 są takie marki, jak IKEA czy H&M, ale również biuro… Michelle Obamy, żony prezydenta USA. Z narzędzi polskiej spółki korzystają również małe i średnie przedsiębiorstwa, zainteresowane śledzeniem opinii na swój temat w internecie.

Tagi: , , , , ,

Komentarze ( 5 )

Czym możesz się podzielić?

 1. Zarabiać 19 maja 2016 Odpowiedz

  Dla nich ta kwota to raczej pikuś i okazyjny zakup.

 2. Adrian 19 maja 2016 Odpowiedz

  Jeżeli poprzedni właściciel był z Zimbabwe to może i duża kwota ale to „tylko” 25k$, a zarobią na niej pewnie setki tysięcy/rocznie.

  • Przemysław Ćwik Przemysław Ćwik 19 maja 2016 Odpowiedz

   Dokładnie tak. Duża z punktu widzenia polskiego rynku 🙂 Jak na .com z takim keywordem to faktycznie okazja.

 3. GratulacjeDlaKupujacego! 20 maja 2016 Odpowiedz

  Jak na „24” to bardzo niska cena! Zwróci im się to z nawiazką bardzo szybko. Dobry i tani zakup. Wielkie gratulacje.

 4. aonim 24 maja 2016 Odpowiedz

  nie portaficie przepisac z posta do własnego tekstu? u was o dochodach z „samej tylko Polski” a w poscie „z poza Polski” , co ma sens bo mowa o zakupie domeny .com

Tutaj możesz komentować