Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Nowy gabinet Morawieckiego już „zarejestrowany”. Domeny z nazwiskami ministrów zostały zajęte

Nowy gabinet Morawieckiego już „zarejestrowany”. Domeny z nazwiskami ministrów zostały zajęte

Domainerzy na rekonstrukcję rządu zareagowali bez zwłoki. Nazwiska ministrów powołanych przez premiera Morawieckiego zostały zarejestrowane w błyskawicznym tempie.

Adres JacekCzaputowicz.pl z nazwiskiem nowego ministra spraw zagranicznych zarejestrowany został dziś o 13:21:26. Minister zdrowia Łukasz Szumowski „trafił do rejestru” o 13:21:47. O 13:21:51 zajęta została nazwa z nazwiskiem Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju. Niespełna godzinę wcześniej, o 12:41:02, zarejestrowano adres JadwigaEmilewicz.pl, odnoszący się do obecnej minister przedsiębiorczości i technologii. Minister finansów Teresa Czerwińska zniknęła z puli nazw dostępnych do rejestracji o 13:22:29. Wyjątkiem jest Joachim Brudziński – adres z jego nazwiskiem został zarejestrowany jeszcze w 2006 r. i obecnie wyświetla się pod nim pusta strona.

Pozostałe z wymienionych domen zostały wystawione na sprzedaż w serwisie Aftermarket.pl. Adresy dostępne są do zakupu „od ręki” za, bagatelka, 100 tys. zł każdy (123 tys. zł z VAT). Rejestracji najprawdopodobniej dokonała ta sama osoba. Prawdopodobieństwo dobicia targu jest niewielkie. Po pierwsze, zważywszy na żądaną kwotę, po drugie – na los innej domeny. Adres MateuszMorawiecki.pl został zarejestrowany w 2016 r. i również czeka na szczęśliwego nabywcę w serwisie Aftermarket.pl, choć w tym przypadku nie została podana żądana kwota. Jeśli jedna z najważniejszych postaci w gabinecie Beaty Szydło i obecny premier nie zadbała o pozyskanie domeny ze swoim nazwiskiem, wątpliwe, by zrobili to obecni ministrowie, wśród który są nazwiska słabo rozpoznawalne. Chociaż – kto wie. Na rynku domen czasami dzieją się niesamowite rzeczy.

gabinetmorawieckiego

Tagi: , ,

Komentarze ( 4 )

Czym możesz się podzielić?

 1. DNS 9 stycznia 2018 Odpowiedz

  Łowcy okazji w akcji 🙂 Mocno wątpię aby te domeny się sprzedały.

  • Zbyszek 10 stycznia 2018 Odpowiedz

   mateuszmorawiecki.pl sprzedał sie i to za dobrą cenę. Oczywiście nie za 100k 🙂

   • DNS 10 stycznia 2018 Odpowiedz

    Możesz podać przedział cenowy ?

 2. Zbyszek 10 stycznia 2018 Odpowiedz

  Nie podam ceny bo moze to zanizyc ich wartosc lub odstraszyc potancjalnego kupca.

Tutaj możesz komentować