Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Partia Korwina zapłaciła prawie 50 tys. zł za domeny Wolnosc.pl i Wolność.pl

Partia Korwina zapłaciła prawie 50 tys. zł za domeny Wolnosc.pl i Wolność.pl

Wolność, partia Janusza Korwin-Mikkego, zapłaciła 49,2 tys. zł za domenę Wolnosc.pl i jej wariant ze znakami narodowymi. To najwyższa ujawniona transakcja domenowa na rynku polskim w tym roku.

Domeny Wolnosc.pl i Wolność.pl zarejestrowane są na organizację o KORWiN: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność I Nadzieja. Pod tą nazwą do 8 października 2016 r. działała założona w styczniu 2015 r. partia, której obecna nazwa brzmi Wolność (KORWiN). Jej prezesem jest Janusz Korwin-Mikke.

Jak wynika z wpisów w bazie whois, ostatnia modyfikacja w polu danych abonenta dla obu domen została dokonana 5 stycznia. Obie nazwy utrzymywane są na serwerach firmy Premium.pl, a ostatnia modyfikacja w polu kontaktu technicznego została dokonana w 2015 r., a więc na długo przed transakcją. Można zatem przypuszczać, że do sprzedaży doszło za pośrednictwem właśnie tej platformy. Na adres non-IDN założona jest opcja, która wygasa 16 kwietnia 2018 r.

wolnosc

wolnoscidn

Jak poinformował nas Damian Mikołajczewski z Biura Finansowo-Prawnego partii, organizacja kupiła adresy „za łączną kwotę 49 200 zł”. To najwyższa w bieżącym roku ujawniona kwota zapłacona za domeny w rozszerzeniu .pl.

Warto pogratulować Wolności udanego zakupu i dbałości o ochronę wizerunku w internecie. Tym bardziej że dwie największe partie polskiej sceny politycznej, Prawo i Sprawiedliwość (używa adresu PiS.org.pl) oraz Platforma Obywatelska (używa adresu Platforma.org), nie zdołały wejść w posiadanie domen odpowiadających akronimom ich nazw – częściej przecież używanym niż pełne nazwy tych partii. Domeny z własną nazwą w rozszerzeniu .pl nie ma również Kukiz ’15 (używa adresu Kukiz.pl) ani SLD (używa adresu SLD.org.pl). Partia Ryszarda Petru używa adresu Nowoczesna.org, na który przekierowuje domena Nowoczesna.pl – jednak ta ostatnia nie jest zarejestrowana na partię, a na podmiot o nazwie Nowoczesna Firma SA.

Tagi: , , , , , , , ,

Komentarze ( 4 )

Czym możesz się podzielić?