Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

W domenie .me można już rejestrować nazwy IDN. Również polskojęzyczne

W domenie .me można już rejestrować nazwy IDN. Również polskojęzyczne

Rejestr .me wprowadził możliwość rejestracji domen ze znakami narodowymi. Od 12 listopada w czarnogórskiej domenie można rejestrować również nazwy zawierające litery charakterystyczne dla polskiego alfabetu.

Końcówka .me formalnie przypisana jest Czarnogórze (Montenegro), jednak zyskała popularność jako domena funkcjonalna. Ponieważ może być odczytywana jako zaimek pierwszej osoby w języku angielskim, często wykorzystywana jest do tworzenia domain hacków, czyli domen, w których nazwa i końcówka tworzą sensowny ciąg, np. About.me.

.me cieszy się popularnością m.in. wśród startupów, jako tańsza (z punktu widzenia cen na rynku wtórnym), atrakcyjnie brzmiąca i znacznie łatwiej dostępna alternatywa dla .com. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach płaconych za adresy z tą końcówką na rynku wtórnym. Dobre keywordy z czarnogórską ccTLD osiągają kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

mesprzedaze

Od 12 listopada w .me można rejestrować nazwy IDN. Rejestr wspiera niemal 30 języków, wśród nich jest także polski. Warto dodać, że .me jest chętnie wykorzystywana do tworzenia stron osobistych. Dostępność nazw IDN w tym rozszerzeniu pozwoli więc również na rejestrację adresów ze słowiańskimi imionami i nazwiskami – bez konieczności rezygnacji z kreseczek, kropek i ogonków.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować