Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

W domenie .br jest już ponad 4 miliony nazw

W domenie .br jest już ponad 4 miliony nazw

Liczba nazw w rozszerzeniu .br przekroczyła 4 miliony – poinformował rejestr tej domeny NIC.br w komunikacie prasowym. Biorąc pod uwagę, że populacja Brazylii liczy ponad 200 milionów osób, w przyszłości można się spodziewać dynamicznego rozwoju tej domeny.

W poniedziałek 24 września dokładna liczba nazw z końcówką .br wyniosła 4 000 260. Po kilku dniach spadła poniżej 4 milionów, jednak w kolejnym tygodniu znowu wzrosła – do 4 002 574. Pokonanie dystansu między trzecim i czwartym milionem zajęło domenie .br aż sześć lat. Znacznie dłużej niż wzrost z drugiego miliona do trzeciego, który trwał dwa i pół roku.

Obecny stan liczbowy tej końcówki wydaje się całkiem skromny, biorąc pod uwagę fakt, że populacja Brazylii liczy niemal 210 milionów osób, z czego ponad 80 milionów ma dostęp do internetu. Z drugiej strony, uwzględniając nieuchronność procesu przechodzenia gospodarki do sieci, można oczekiwać dynamicznego rozwoju tej domeny w przyszłości.

Końcówka .br funkcjonuje w strukturze trzypoziomowej. Większość nazw – ponad 3,6 miliona – zarejestrowanych jest w rozszerzeniu .com.br. W bazie NameBio.com najwyższa kwota zapłacona za adres z tym rozszerzeniem wynosi 300 tys. dolarów. Wiele sprzedaży pochodzi sprzed kilku lat. Obecnie tamtejszy rynek wtórny trudno uznać za rozwinięty.

br_domena

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować