Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Najpopularniejsze keywordy września 2018 r.

Najpopularniejsze keywordy września 2018 r.

We wrześniu w internecie wzrosło zainteresowanie marihuaną. Tak przynajmniej wynika z rankingu najpopularniejszych słów kluczowych w domenie .net. Termin „marijuana” zajmuje w nim pierwsze miejsce.

Odniesienie do marihuany w najnowszym zestawieniu Verisign pojawia się tylko raz. „Jedynka” z rankingu .com to „asset”, czyli aktywo. Ten keyword może odnosić się do aktywów cyfrowych, których popularność rośnie wraz z upowszechnieniem kryptowalut i tokenów, emitowanych m.in. w ramach ICO. Te nowe formy nośników wartości często określana są właśnie mianem „cyfrowych aktywów”. Związany z nimi rynek technologii finansowych rozwija się w zawrotnym tempie, co przekłada się na wzrost popularności odnoszących się do niego domen.

W zestawieniu .com również pojawia się „narkotykowy” akcent. Nie chodzi jednak o marihuanę, ale o „kratom” – tak brzmi handlowa nazwa Mitragyna speciosa, rośliny z Azji Południowo-Wschodniej, posiadającej lekkie działanie euforyzujące. Pomaga ona w leczeniu uzależnień z twardych narkotyków, w wielu krajach jest jednak zakazana (niektórzy spekulują, że właśnie dlatego). Do jej legalizacji przymierza się m.in. Tajlandia. W USA jej status różni się w zależności od stanu. Domainerzy poszukujący rokujących keywordów powinni zainteresować się tematem. Biznes związany z naturalnymi metodami leczenia świetnie się rozwija, a substancje wchodzące przebojem na rynek mogą dostarczać inwestorom cennych słów kluczowych.

A oto pełne zestawienia najpopularniejszych keywordów września w domenach .com i .net.

keywordy

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować