Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Najpopularniejsze keywordy lipca 2018 r.

Najpopularniejsze keywordy lipca 2018 r.

Verisign opublikował listę najpopularniejszych słów kluczowych lipca 2018 r. Na pierwszym miejscu rankingu .com znalazło się hasło „vein”, w rankingu .net numerem jeden jest „ton”.

Lipcowy ranking Verisign nie wskazuje na konkretne trendy rejestracyjne. Hasła z obu list w ogóle się nie pokrywają. W rankingu .com można zaobserwować nieznaczne zagęszczenie keywordów prawniczych („custody”, „litigation”, „claims”). Na miejscu szóstym pojawia się też „Tesla”. Być może to zestawienie ma związek z pozwami, jakie wpłynęły przeciwko Elonowi Muskowi w sprawie złamania przepisów o obrocie papierami wartościowymi. Musk miał rzekomo składać nieprawdziwe oświadczenia w celu zawyżenia wartości akcji spółki.

Rankingi Verisign odnotowują nazwy, dla których liczba rejestracji wzrosła w stosunku do wyniku z poprzedniego miesiąca. W efekcie w zestawieniu mogą znaleźć się keywordy, które regularnie odnotowują kilkadziesiąt tysięcy rejestracji w skali miesiąca, np. „online” – ale dodatkowo zyskały w danym miesiącu – jak i hasła, które są na zupełnym marginesie rynku. Wystarczy, że dany termin odnotuje „zwyżkę rejestracyjną” w porównaniu z rezultatem z zeszłego miesiąca.

Oto pełne listy dla obu końcówek.

verisignkeywords

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować