Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Ile warte jest twoje portfolio?

Ile warte jest twoje portfolio?

Za ile sprzedałbyś swoje portfolio? – zapytał swoich czytelników Elliot Silver w sondażu na łamach DomainInvesting.com. Wyniki nie zaskakują: domainerzy wyceniają swoje aktywa bardzo wysoko.

Bardziej niż o wysokich sprzedażach pojedynczych adresów domainerzy marzą tylko o sprzedaży całego portfolio – oczywiście za odpowiednio wysoką cenę. Taka transakcja oszczędziłaby trudów związanych z poszukiwaniem klientów na poszczególne adresy. Niestety tego typu okazje nie trafiają się zbyt często. Zwykle wiążą się z przejęciami realizowanymi przez firmy z branży. W innym scenariuszu portfolio może wzbudzić zainteresowanie klienta, jeśli jest jednolite tematycznie lub odnosi się do kilku dziedzin o wysokiej wartości rynkowej. W przypadku portfela złożonego z adresów bardzo zróżnicowanych pod względem tematyki trudniej o sprzedaż „hurtową” – chyba że są to nazwy o wysokiej jakości.

Takie przeświadczenie o swoich domenach żywi zapewne spora część inwestorów. W końcu gdyby tak nie było, dobieraliby oni do swojej kolekcji inne nazwy. Według sondażu przeprowadzonego przez Silvera, inwestorzy wyceniają swoje portfolia bardzo wysoko. Aż 34 proc. respondentów uważa, że ich aktywa warte są kwoty między milionem a 10 milionami dolarów. Prawie 17 proc. szacuje wartość swoich domen na powyżej 10 milionów USD. Tylko niespełna 10 proc. ocenia swoje portfolio na maksymalnie 25 tys. dolarów. Ponieważ sondaż jest anonimowy, nie ma powodu, by wątpić w „samoocenę” domainerów. A ta wypada bardzo wysoko. Łączna liczba „milionerów” wśród głosujących wynosi 82.

portoliowartosc

A na ile swoje portfolia wyceniają polscy domainerzy? Czekamy na wasze szacunki. Mogą być anonimowe 🙂

Tagi: , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Zen3G 23 sierpnia 2018 Odpowiedz

    Posiadam ponad 250 domen w tym kilka topów generycznych, myślę, że poniżej 15 M bym nie zszedł

  2. Robert 28 sierpnia 2018 Odpowiedz

    A o jakich topach generycznych mówimy?

Tutaj możesz komentować