Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


30 tys. dolarów w 3 kwadranse. Michał Pleban opowiada o historii biznesowej Aftermarket.pl

30 tys. dolarów w 3 kwadranse. Michał Pleban opowiada o historii biznesowej Aftermarket.pl

Okazje biznesowe są dostępne dla każdego, nawet osób bez zaawansowanej wiedzy technicznej, kluczowy jest pomysł – mówi Michał Pleban. Szef Aftermarket.pl opowiada o biznesowej historii największej polskiej giełdy domen.

Na youtube’owym kanale Przygody Przedsiębiorców pojawiła się ponad półtoragodzinna rozmowa z Michałem Plebanem twórcą i szefem Aftermarket.pl – największej polskiej giełdy domen i jednego z większych rejestratorów na naszym rynku. Wywiad zaczyna się emocjonująco. Na prośbę prowadzącego, Adriana Gorzyckiego, Michał opowiada o jednej z najciekawszych przygód biznesowych w swoim życiu. Rozpoczyna słowami: „opowiem ci taką historię, jak w ciągu trzech kwadransów zarobiłem 30 tysięcy dolarów”.

Okazuje się, że nie było to takie trudne – oczywiście pod warunkiem, że wiedziało się, jak to zrobić. Na dobry początek trzeba było wiedzieć, że DENIC, rejestr końcowki .de, po wygranych sporach sądowych z właścicielami znaków towarowych, zdecydował się uwolnić sześć domen jednoliterowych i udostępnić je do rejestracji w trybie „kto pierwszy, ten lepszy”. Jednoliterówki to jedne z najcenniejszych nazw na rynku, za które klienci płacą naprawdę spore sumy. Okazja do zarobku była więc kusząca, trzeba było jedynie znaleźć sposób, by wyprzedzić konkurentów. Michał taki sposób znalazł. Ale nie będziemy „spoilerować” – lepiej usłyszeć tę opowieść z jego własnych ust.

Warto obejrzeć cały wywiad, w którym Michał nie tylko opisuje swoją drogę życiową, historię biznesową Aftermarket, ale również udziela cennych wskazówek na temat zakładania i prowadzenia własnego biznesu. Na przykład tłumaczy, dlaczego najlepszy biznes to taki, który można rozpocząć w ciągu jednego tygodnia.

Tagi: , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. kajo 8 września 2018 Odpowiedz

    Bardzo fajny wywiad, nie sadziłem, że tak wiele nas łączy zarówno pod kątem prowadzenia biznesu jak i jego powstawania 🙂

Tutaj możesz komentować